top of page

מן העיתונות

"חברי החמישייה המצויינת...יגישו כדרכם תכנית שהיא מסע מרתק בין תקופות וסגנונות"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 31.8.2017, "הארץ")
 

"המלצת העורך: שעה של הנאה במחיצת אלבום הבכורה של חמישיית ת״א, המציג לקהל את יחודיות ההרכב: צליל מהוקצע ורפרטואר מגוון שמטרתו לעודד את היצירה המקומית והעכשווית מבלי לזנוח את הקלאסיקה - אף היא דרך פריזמה מרעננת. בפתח האלבום עיבודים יפהפיים של מרדכי רכטמן ליצירות בטהובן ובאך בהגשה מלוטשת של ההרכב; גם למאזין השמרן מומלץ לא לפחד ולא לוותר אלא להתנסות עם ״קריצות״ המרתקת שהלחין ארי בן שבתאי עבור החמישיה; הנגינה המשובחת תשכנע אפילו את אניני הטעם שמאסו בהדרני פיאצולה להקשיב לליברטנגו המסיים" (עמיר קידרון, 21.5.2017, "Music4awhile")

"מסע הופעות אינטנסיבי בצירוף יצירות ייחודי. תכנית רב-גונית, מעניינת וצבעונית בכל קונצרט" (אמיר מנדל, 27.4.2017, "המלצת השבוע", "הארץ")

 

 "לא להחמיץ! מיועד לסקרנים לשמוע חמישייה מעולה...תכנית מקורית ומרתקת, יופי!"

(חנוך רון, 28.4.2017, "ידיעות אחרונות")

"חמישיית תל אביב מצליחה לבלוט בסצנת המוזיקה הקאמרית בזכות איכות נגינה גבוהה, וגם רפרטואר מסקרן ומגוון. בימים אלה הם משיקים אלבום ראשון...בדיוק סוג האלבומים ששובר את השגרה ושאמהר לרכוש. תכנית מבטיחה, בעיקר למי שאוהב את הצליל המיוחד שמפיקה חמישיית כלי נשיפה...קוקטייל צלילים צבעוני, מסקרן ומהנה"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 22.12.2016, "הארץ")
 

"חמישיית תל אביב היא הרכב מצוין של כלי נשיפה עם רפרטואר רחב, מבארוק מוקדם עד מוזיקה עכשווית...הקלטות מהנות של החמישייה, אחד הביצועים המוצלחים ביותר ששמעתי"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 1.9.2016, "הארץ")


"החמישייה מרימה ראש. לרוץ!" 
(חנוך רון 26.8.2016, "ידיעות אחרונות")


"המעולים שבנגני כלי הנשיפה בישראל" 
(חגי חיטרון 26.2.2014, "הארץ")

"עיבודים של רכטמן ליצירות מאת באך, מוצרט ובטהובן, וכן פרק מחמישיה של צבי אבני – הכל בנגינה רגישה ומענגת." (עמיר קידרון, 24.12.2015, "Music4awhile")


"חמישיית תל אביב הופיעה הערב בהצלחה ברעננה עם תכנית מרתקת ובה בארוק וקלאסיקה לצד יצירות מהמאה ה20. מצוינים במיוחד היו הבגטלות של ליגטי וכן דואט מאת טלמן"

(עמיר קידרון, 18.12.2014, "Music4awhile")

"חמישיית תל אביב, הרכב כלי נשיפה צעיר ונמרץ, מגישה תכנית מרתקת הסוקרת מאה שנים של תהפוכות מוזיקליות...בתגובה לקבלת הפנים המפרגנת של הקהל, חתמו הנגנים את ההופעה בהדרן קליל ומקפיץ של ז'אק איבֶּר, ולא נותר אלא להודות לחבורה על שפע האוצרות המוזיקליים שחשפו בקונצרט, ולהכתירם כמרענן הרשמי של הקיץ."

(חגי אברבוך, 7.6.2011, "Telavivcity.com")

"אחד ההרכבים המובילים והמעניינים בנוף המקומי - "חמישיית תל אביב" ...  5 מוזיקאים מוכשרים מנגנים תוך רב שיח קאמרי אצילי"

(גלי מרגלית, 4.6.2020, מגזין "Spot it")

"הנגנים המצוינים של חמישייית תל אביב מגישים גרסה חדשה ושאפתנית ליצירתו המוכרת של פרוקופייב... תגובת הקהל המחישה את כוחו של השילוב בין מוזיקה ותיאטרון"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 3.10.2019, "הארץ")

"חמישיית תל אביב מורכבת ממוזיקאים מצוינים שמקיימים את ההרכב הקאמרי האיכותי הזה בעשור האחרון... התוכנית, כרגיל להרכב זה, מציתה סקרנות"

(אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 30.5.2019, "הארץ")

"תכנית מעניינת שפונה לכל אחד... כיף לשמוע!"(יוסי שיפמן 103FM 21.12.2018)

"הקהל הנלהב הוקסם והתשואות נמשכו דקות ארוכות… החמישייה התעלתה מעל ומעבר לציפיות הגבוהות ממילא… ביצוע נוגע ללב. נגנים מהשורה הראשונה בקיאים בפרשנות ובביצוע של יצירות בסגנונות מגוונים, ממוזיקה עתיקה ועד יצירות בנות זמננו"

(Die Rheinpfalz, 8.10.2018)

"תכנית מעניינת שפונה לכל אחד... כיף לשמוע!"
(יוסי שיפמן 103FM 21.12.2018)

"הקהל הנלהב הוקסם והתשואות נמשכו דקות ארוכות… החמישייה התעלתה מעל ומעבר לציפיות הגבוהות ממילא… ביצוע נוגע ללב. נגנים מהשורה הראשונה בקיאים בפרשנות ובביצוע של יצירות בסגנונות מגוונים, ממוזיקה עתיקה ועד יצירות בנות זמננו"

(Die Rheinpfalz, 8.10.2018)
 

"קונצרט מרגש שלא ישכח במהרה… ביצוע וירטואוזי, מצויין ונמרץ, אולם מלא ומחיאות כפיים ממושכות" 
(Blick-aktuell, 8.10.2018)

 

"החמישייה הלהיבה את הקהל עם יצירות של באך, ורדי, רוסיני, וייל והינדמית. התשואות הממושכות והרועמות לא איפשרו לנגנים לרדת מהבמה"

(Stadzeitung Bad-Neuenahr Ahrweiler, 10.2018)

"מוזיקאים מהשורה הראשונה" (Mainz Allgemeine Zeitung, 10.2018)

"בלב הפסטיבל גילינו מוזיקאים יוצאי דופן... מגדלור לחופי הים התיכון... הם ניגנו תכנית החוקרת שלוש מאות של היסטוריה מוזיקלית בוירטואוזיות ובכישרון..."

(Jacques Freschel, Zibeline Journal , 21.8.2018)

"ביצוע ערב מאוד לאוזן, נגנים מצוינים...לצד החמישייה של מוצרט מצטרפות היצירות האחרות בדיסק ללקט שכינוי הולם לו, בלי הגזמה, הוא 'קונצרט מושלם'..."

(חגי חיטרון, 30.7.2018, "הארץ")

״המלצת העורך: הנאה שלמה מ-Live, אלבומה השני של חמישיית ת״א...התכנית הורכבה בטעם ומשלבת את החן הקלאסי של מוצרט ורוסיני עם ייצוג לא שגרתי למאה שעברה - וייל, בריו, פרנסה; ובתווך פסגה רומנטית בדמות עיבוד מוצלח לטיל אוילנשפיגל של שטראוס - והכל מוגש לעילא כרגיל, בנגינה רהוטה המזמינה האזנות חוזרות והתעמקות בחוויה." 

(עמיר קידרון, 20.7.2018, "Music4awhile")

״חמישית תל אביב כבשה את לב הקהל בסערה! ערב מלהיב מלא ברגש, בצלילים רבי קסם ובהסברים מעניינים מתובלים בהומור. המוזיקאים הישראלים הצעירים והאנרגטיים תפסו את הקהל מהצליל הראשון - מוזיקליים, מלאי הבעה וכריזמה... " (מגזין נוילנד - שוויץ, יולי 2018)

"סיור נמרץ של החמישייה המצויינת" (אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 26.4.2018, "הארץ")

"מסע הרפתקאות...קליידוסקופ מוזיקלי שמדגים מגוון סגנונות ברפרטואר הישראלי לחמישיית כלי נשיפה...קונצרט מגוון ומורכב, והרבה תלוי בביצוע – זה הופקד בידי חמישיית תל אביב המצויינת" (אמיר מנדל, "המלצת השבוע" 18.1.2018, "הארץ")

"התשיעייה של מרטינו, שפתחה את הערב, היתה בחירה מוצלחת...וזכתה לרמת ביצוע גבוהה"

(עומר שומרוני, 5.9.2017, "אופוס")

                                                                                                   

"חמישיית תל-אביב בביצוע מרהיב אוזן...נוסעת בלי לעצור. נגנים מעולים"

(חגי חיטרון, 3.9.2017, "הארץ")

  • Tel Aviv Wind Quintet
  • Tel Aviv Wind Quintet

הצטרפות לרשימת תפוצה

© כל הזכויות שמורות לחמישיית תל אביב 2019 

עיצוב אתר - נעמי דהן
 © תמונות

 Monika Rittershaus, Dafna Gazit, Meirav Kadichevsky, Nir Arieli & Carola Schmidt

bottom of page